modna skórzana torebka
Damskie torebki,  Modne torebki,  Skórzane torebki

Torebki skórzane – argumenty za i przeciw

Większość kobiet utożsamia skórzaną torbę z luksusem, prestiżem i klasą. Nie bez powodu, bo ich wygląd i elegancja są nie do przecenienia. Czy jednak to wystarczające argumenty, aby sobie taką sprawić? Jak wszystko, również torebki skórzane, mają zalety ale i wady.

Plusy posiadania skórzanej torebki

  • trwałość – skóra się nie niszczy, a w miarę użytkowania nabiera szlachetności
  • ponadczasowa elegancja – torebki skórzane worki nie wychodzą z mody i zawsze wyglądają świetnie, a tobie pozwalają się poczuć wyjątkowo
  • nie wymagają częstej wymiany, więc nie czeka cię zbyt często horror z przepakowywaniem zawartości

 Minusy skórzanych toreb

  • cena – choć to minus pozorny. Fakt, trzeba jednorazowo wydać więcej, ale trwałość i uniwersalność pozwala użytkować ją dużo dłużej, niż torebki ze ekoskóry czy z materiału. Tak naprawdę to nie jest więc wada.
  • waga – skóra naturalna waży więcej niż sztuczna, więc jeśli masz tendencje do pakowania do torebki wszystkiego, co potrzebne, to możesz odczuć te kilogramy
  • konieczność pielęgnacji – torebkę z materiału wrzucisz do pralki, torebkę ze skaju przetrzesz mokrą szmatką, ale skórzane worki wody nie lubią. Naturalną skórę trzeba ją impregnować, pastować, dbać, aby się nie zamoczyła.

Jest jeszcze cecha którą trudno jednoznacznie przydzielić do zalet lub wad. Skóra w miarę noszenia się wyciera – szczególnie skórzane torebki worki mają takie tendencje. Ich kształt uwypukla zagięcia. Pytanie więc, czy przetarcia uznasz za ozdobę, czy za zniszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *