skórzana torebka jak dbać?
Damskie torebki,  Modne torebki,  Skórzane torebki

Żeby skórzana torebka żyła długo i szczęśliwie

Skóra, jak kobieta, nie starzeje się, tylko dojrzewa. Po pewnym czasie zauważysz lekkie przetarcia w miejscach, które najczęściej dotykasz, a szlachetny zapach skóry wymiesza się z zapachem twoich perfum. Torebka ze skóry stanie się twoją przyjaciółką, twoim drugim ja.

Jak dbać o torebki skórzane

Tak naprawdę wystarczy pamiętać o trzech kwestiach:

  1. Skóra nie lubi wody. Staraj się chronić torebkę przed deszczem, a na wszelki wypadek zabezpiecz ją impregnatem. Jeśli się zakurzy przetrzyj suchą szmatką. Wilgotnej używaj tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli przyłapie cię ulewa i nie uda się uchronić torby przed zmoczeniem, pozwól jej wyschnąć (nie używaj suszarki!) a potem wsmaruj odrobinę wosku lub tłuszczu do skór.
  2. Aby pozostała elastyczna, od czasu do czasu natrzyj ją specjalnym preparatem, który możesz kupić w sklepach z galanterią skórzaną lub w dobrych sklepach obuwniczych.
  3. Jeśli przez jakiś czas nie planujesz jej używać, sprawdź, czy jest czysta włóż do przewiewnego woreczka (takie bawełniane są często dołączane przy zakupie) i schowaj. Torebki skórzane worki warto również wypchać pogniecionymi papierami, żeby nie straciły kształtu. Staraj się unikać przechowywania skórzanych torebek w foliowych workach. Nawet niewielka ilość wilgoci może spowodować pojawienie się pleśni.

Pielęgnacja skórzanych torebek nie różni się zbyt od pielęgnacji obuwia. W końcu jedno i drugie zrobione jest z tego samego. Ostrożnie tylko z pastowaniem kolorową pastą – to może się skończyć zabrudzeniem ubrania. Do natłuszczania stosuj tylko bezbarwne woski i nigdy nie rób tego tuż przed użyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *